Strona główna » Wygraliśmy z Solarisem w sądzie. Bartek wraca do pracy!

Wygraliśmy z Solarisem w sądzie. Bartek wraca do pracy!

Wypowiedzenie umowy o pracę Solaris wręczył Bartkowi w grudniu 2019 r., tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W tamtym feralnym roku Bartek miał kilka wypadków, również wypadki przy pracy, przez co łącznie przez kilkadziesiąt dni nie było go w pracy. Spółka zarzuciła mu, że jego nieobecności zdezorganizowały pracę, zakłóciły proces produkcji i spowodowały konieczność organizowania nadgodzin. Dlatego został zwolniony.

W styczniu 2020 r. złożony został pozew przeciwko spółce. W proces zaangażowany był cały zarząd naszej Organizacji Zakładowej. Ale kluczową, niesamowitą pracę wykonał mec. Grzegorz Ilnicki – prawnik nasz organizacji. W sądzie, w trakcie kilku rozpraw Solaris nie był w stanie udowodnić stawianych pracownikowi zarzutów, które podobno miały być faktycznym powodem zwolnienia. Bo Solaris twierdzi, że nie zwalnia za chorobowe.

Po blisko dwóch latach, wyrokiem z dnia 8 listopada br. Sąd Rejonowy w Poznaniu nakazał Solarisowi przywrócenie Bartka do pracy, wypłatę odszkodowania i zapłatę kosztów sądowych.

Bartek, czekamy na Twój powrót!