Strona główna » Trzecia tura

Trzecia tura

W dniu dzisiejszym ponownie spotkaliśmy się z Zarządem Spółki, aby negocjować wzrost naszych wynagrodzeń. Spotkanie odbyło się bez udziału Solidarności, która negocjacje chce prowadzić oddzielnie.

Dowiedzieliśmy się, że Solaris planuje zwiększenie budżetu na wynagrodzenia jednak próbowano nam udowadniać, że rynek jest nieprzychylny do takich działań.

Cały wysiłek negocjacyjny Konfederacji Pracy zmierza do tego, aby wzrost budżetu był znacznie większy oraz by pieniądze dzielić zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Spółka chce przyznawać podwyżki na podstawie systemu ocen pracownika, w którym główną rolę będzie odgrywać nowa matryca kompetencji.
Jesteśmy krytycznie nastawieni do tego pomysłu.
Uważamy, że kompetencje, umiejętności i doświadczenie rosną wraz z upływem lat pracy w firmie. Są na tyle różnorodne i specyficzne, że nie sposób ich wzajemnie porównać na podstawie prostej tabelki. Także wskazywane przez Zarząd „zaangażowanie“ czy „postawa pracownika“ są niemierzalne, wobec czego nie można na ich podstawie przyznawać ludziom podwyżek.

Na tym tle istnieje spór między Konfederacją Pracy a Zarządem Spółki.

W końcówce spotkania otrzymaliśmy część interesujących nas danych dotyczących struktury zatrudnienia oraz koszty wprowadzenia nagród jubileuszowych. Będziemy je analizować.

Termin kolejnego spotkania zostanie ustalony w najbliższych dniach.